Staff Directory


Principal

Richard Dykes

Richard Dykes

Principal

Extn. 175 (Principal's PA)


Deputy Principals

Praveen Chand

Praveen Chand

Deputy Principal, Chemistry

Extn. 109

Sharon Hewetson

Sharon Hewetson

Deputy Principal, Social Studies

Extn. 150

Gordon Robertson

Gordon Robertson

Deputy Principal, Enterprise Studies

Extn. 104

Roshyn Singh

Roshyn Singh

Deputy Principal, Physics

Extn. 105


Administration

Lisa Davis-Miller

Lisa Davis-Miller

Business Manager

Extn. 106

Michael Spanring

Michael Spanring

Property Manager

Extn. 169

Jeremy Adams

Jeremy Adams

Sports Co-ordinator

Extn. 176

Nan Barton

Nan Barton

Careers Administrator

Extn. 112

Debbie Chapman

Debbie Chapman

Arts Co-ordinator

Extn. 126

Margie Cooper

Margie Cooper

Staffroom Assistant

Extn. 108

Julia Cornthwaite

Julia Cornthwaite

International Students Pastoral Care Interviewer

Extn. 135

Jan Davison

Jan Davison

School Nurse

Extn. 118

Ialigi Huka

Ialigi Huka

Attendance/Student Services Administrator

Extn. 155

Bernadette Hyde

Bernadette Hyde

Accounts Assistant

Extn. 117

Kylie Jorgensen

Kylie Jorgensen

Sports Co-ordinator

Extn. 161

Brigita Kesminaite

Brigita Kesminaite

International Student Administrator

Extn. 135

Natalie Kirkman

Natalie Kirkman

Receptionist/Administration Assistant/Enrolments

Extn. 101

Debbie Lawn

Debbie Lawn

SLT Secretary

Extn. 102

Caroline  Mackenzie

Caroline Mackenzie

Advancement Officer - Alumni

Olga Marcuk

Olga Marcuk

Assistant Librarian, Curriculum Support - Food Technology and Nutrition

Extn. 174

Sandra Micallef

Sandra Micallef

Uniform Shop Manager

Extn. 142

Nathalie Murray

Nathalie Murray

Accounts and Payroll Administrator

Extn. 171

Dennis Reilly

Dennis Reilly

Science Laboratory Technician

Extn. 143

Eliza Wong

Eliza Wong

Principal's PA

Extn. 175


Art

Helen Cooper

Helen Cooper

Art Head of Department, Art, Art History, Art - Painting

Extn. 145

Patrick Carrigan

Patrick Carrigan

Art, Photography, Art History, Art - Painting

Ext. 124

Debbie Chapman

Debbie Chapman

Arts Co-ordinator

Extn. 126

Sharyn Gee

Sharyn Gee

Technology, Food Technology and Nutrition, Hospitality, Art

Caleb Tanner

Caleb Tanner

Art, Photography

Extn. 124


Art

Helen Cooper

Helen Cooper

Art Head of Department, Art, Art History, Art - Painting

Extn. 145

Patrick Carrigan

Patrick Carrigan

Art, Photography, Art History, Art - Painting

Ext. 124

Sharyn Gee

Sharyn Gee

Technology, Food Technology and Nutrition, Hospitality, Art

Caleb Tanner

Caleb Tanner

Art, Photography

Extn. 124


Art History

Helen Cooper

Helen Cooper

Art Head of Department, Art, Art History, Art - Painting

Extn. 145

Patrick Carrigan

Patrick Carrigan

Art, Photography, Art History, Art - Painting

Ext. 124


Photography

Patrick Carrigan

Patrick Carrigan

Art, Photography, Art History, Art - Painting

Ext. 124

Caleb Tanner

Caleb Tanner

Art, Photography

Extn. 124


Visual Arts

Helen Cooper

Helen Cooper

Art Head of Department, Art, Art History, Art - Painting

Extn. 145

Patrick Carrigan

Patrick Carrigan

Art, Photography, Art History, Art - Painting

Ext. 124


Dance

Lydia Rasmussen

Lydia Rasmussen

Dance

Extn. 173


Deans

Julie Barrack

Julie Barrack

Tawhirimatea Assistant House Dean, Science, Biology

Jono Batchelar

Jono Batchelar

Tangaroa Assistant House Dean, Mathematics

Joanne Fraser

Joanne Fraser

Tane Mahuta House Dean, Mathematics, Specialist Mathematics, Statistics and Modelling

Extn. 149

Sheridan Hancock

Sheridan Hancock

Ruaumoko Assistant House Dean, English, English Literacy, ESOL

Joseph Hurndell

Joseph Hurndell

Tawhirimatea House Dean, History, Social Studies

Extn. 110

JP Keshav

JP Keshav

Ruaumoko House Dean, Mathematics, Specialist Mathematics

Extn. 100

Aidan Salmon

Aidan Salmon

Tane Mahuta Assistant House Dean, Health, Physical Education, Outdoor Leadership

Extn. 166

Fiona Smith

Fiona Smith

Tangaroa House Dean, Science, Health, Physical Education

Extn. 114


Development Programmes

David James

David James

Development Programmes/Transition Faculty Leader, Careers Advisor, Economics

Extn. 112

Jackie Shi

Jackie Shi

Mandarin, Mathematics, New Zealand Tourism

Ginny Thomas

Ginny Thomas

Health, Physical Education, Retailing

Extn. 166

Richard Thompson

Richard Thompson

Health, Physical Education, Outdoor Leadership, New Zealand Tourism

Extn. 166


Careers

David James

David James

Development Programmes/Transition Faculty Leader, Careers Advisor, Economics

Extn. 112

Nan Barton

Nan Barton

Careers Administrator

Extn. 112

Sue Caiger

Sue Caiger

Gateway Co-ordinator/Careers Advisor

Extn. 167


New Zealand Tourism

Jackie Shi

Jackie Shi

Mandarin, Mathematics, New Zealand Tourism

Richard Thompson

Richard Thompson

Health, Physical Education, Outdoor Leadership, New Zealand Tourism

Extn. 166


Retailing

Ginny Thomas

Ginny Thomas

Health, Physical Education, Retailing

Extn. 166


Drama

Cherise Stone

Cherise Stone

Drama Head of Department

Extn. 148

Clare Thomson

Clare Thomson

Drama, English

Extn. 148


English

Sue Wood

Sue Wood

English Faculty Leader, English

Extn. 129

Sarah Bassin

Sarah Bassin

English, English Literacy, ESOL

Judy Bilkey

Judy Bilkey

ESOL, English

Extn. 170

Monique Carrigan

Monique Carrigan

English Assistant Faculty Leader, English, English Literacy

Extn. 129

Sheridan Hancock

Sheridan Hancock

Ruaumoko Assistant House Dean, English, English Literacy, ESOL

Robin Harding

Robin Harding

English

Mihail Ifrim

Mihail Ifrim

Media Studies

Extn. 129

Logan Reynolds

Logan Reynolds

English

Ruth Richardson

Ruth Richardson

English

Clare Thomson

Clare Thomson

Drama, English

Extn. 148

Stephen Walker

Stephen Walker

English


Media Studies

Mihail Ifrim

Mihail Ifrim

Media Studies

Extn. 129


English for Speakers of other languages

Lesley Walker

Lesley Walker

Director of International Students, ESOL

Extn. 125

Sarah Bassin

Sarah Bassin

English, English Literacy, ESOL

Judy Bilkey

Judy Bilkey

ESOL, English

Extn. 170

Sheridan Hancock

Sheridan Hancock

Ruaumoko Assistant House Dean, English, English Literacy, ESOL

Giordana Santosuosso

Giordana Santosuosso

Spanish, ESOL


Guidance Counselling

Andrea Curtis

Andrea Curtis

Guidance Counsellor

Extn. 162

Glenda Neilson

Glenda Neilson

Guidance Counsellor

Extn. 107


Health & Physical Education

Dave Storrie

Dave Storrie

Health and Physical Education Faculty Leader, Physical Education, Outdoor and Recreational Leadershi

Extn. 123

Ranginui  Rikirangi-Thomas

Ranginui Rikirangi-Thomas

Te Reo Maori, Health, Physical Education

Extn. 166

Ben Lewis

Ben Lewis

Physical Education, Outdoor and Recreational Leadership

Extn. 123

Aidan Salmon

Aidan Salmon

Tane Mahuta Assistant House Dean, Health, Physical Education, Outdoor Leadership

Extn. 166

Fiona Smith

Fiona Smith

Tangaroa House Dean, Science, Health, Physical Education

Extn. 114

Ginny Thomas

Ginny Thomas

Health, Physical Education, Retailing

Extn. 166

Richard Thompson

Richard Thompson

Health, Physical Education, Outdoor Leadership, New Zealand Tourism

Extn. 166

Kate Webster

Kate Webster

Health, Physical Education

Extn. 166


Health

Ranginui  Rikirangi-Thomas

Ranginui Rikirangi-Thomas

Te Reo Maori, Health, Physical Education

Extn. 166

Aidan Salmon

Aidan Salmon

Tane Mahuta Assistant House Dean, Health, Physical Education, Outdoor Leadership

Extn. 166

Fiona Smith

Fiona Smith

Tangaroa House Dean, Science, Health, Physical Education

Extn. 114

Ginny Thomas

Ginny Thomas

Health, Physical Education, Retailing

Extn. 166

Richard Thompson

Richard Thompson

Health, Physical Education, Outdoor Leadership, New Zealand Tourism

Extn. 166

Kate Webster

Kate Webster

Health, Physical Education

Extn. 166


Outdoor & Recreational Leadership

Dave Storrie

Dave Storrie

Health and Physical Education Faculty Leader, Physical Education, Outdoor and Recreational Leadershi

Extn. 123

Ben Lewis

Ben Lewis

Physical Education, Outdoor and Recreational Leadership

Extn. 123


Outdoor Leadership

Aidan Salmon

Aidan Salmon

Tane Mahuta Assistant House Dean, Health, Physical Education, Outdoor Leadership

Extn. 166

Richard Thompson

Richard Thompson

Health, Physical Education, Outdoor Leadership, New Zealand Tourism

Extn. 166


Physical Education

Dave Storrie

Dave Storrie

Health and Physical Education Faculty Leader, Physical Education, Outdoor and Recreational Leadershi

Extn. 123

Ranginui  Rikirangi-Thomas

Ranginui Rikirangi-Thomas

Te Reo Maori, Health, Physical Education

Extn. 166

Ben Lewis

Ben Lewis

Physical Education, Outdoor and Recreational Leadership

Extn. 123

Aidan Salmon

Aidan Salmon

Tane Mahuta Assistant House Dean, Health, Physical Education, Outdoor Leadership

Extn. 166

Fiona Smith

Fiona Smith

Tangaroa House Dean, Science, Health, Physical Education

Extn. 114

Ginny Thomas

Ginny Thomas

Health, Physical Education, Retailing

Extn. 166

Richard Thompson

Richard Thompson

Health, Physical Education, Outdoor Leadership, New Zealand Tourism

Extn. 166

Kate Webster

Kate Webster

Health, Physical Education

Extn. 166


Languages

Anna Vincent

Anna Vincent

Languages Head of Department, German

Extn. 144

Ranginui  Rikirangi-Thomas

Ranginui Rikirangi-Thomas

Te Reo Maori, Health, Physical Education

Extn. 166

Giordana Santosuosso

Giordana Santosuosso

Spanish, ESOL

Jackie Shi

Jackie Shi

Mandarin, Mathematics, New Zealand Tourism

Vivienne Tubbs

Vivienne Tubbs

Correspondence Co-ordinator, Chinese, Mandarin

Extn. 144


Chinese

Vivienne Tubbs

Vivienne Tubbs

Correspondence Co-ordinator, Chinese, Mandarin

Extn. 144


German

Anna Vincent

Anna Vincent

Languages Head of Department, German

Extn. 144


Mandarin

Jackie Shi

Jackie Shi

Mandarin, Mathematics, New Zealand Tourism

Vivienne Tubbs

Vivienne Tubbs

Correspondence Co-ordinator, Chinese, Mandarin

Extn. 144


Spanish

Giordana Santosuosso

Giordana Santosuosso

Spanish, ESOL


Te Reo Maori

Ranginui  Rikirangi-Thomas

Ranginui Rikirangi-Thomas

Te Reo Maori, Health, Physical Education

Extn. 166


Learning Assistance

Celia Finn

Celia Finn

Learning Assistance Manager

Extn. 168

Stephanie Bretherton

Stephanie Bretherton

Special Needs Teacher Aide

Extn. 136

Sandi Dennison

Sandi Dennison

Special Needs Teacher Aide

Extn. 136

Carrie Hodson

Carrie Hodson

Learning Assistance Administrator

Extn. 136

Elizabeth Wells

Elizabeth Wells

Special Needs Teacher Aide

Extn. 136


Library

Jody Gayton

Jody Gayton

Library Manager

Extn. 174

Olga Marcuk

Olga Marcuk

Assistant Librarian, Curriculum Support - Food Technology and Nutrition

Extn. 174


Mathematics

Jon Eley

Jon Eley

Mathematics Faculty Leader, Mathematics, Calculus, Mathematics Applied II

Extn. 119

Jono Batchelar

Jono Batchelar

Tangaroa Assistant House Dean, Mathematics

Fiona Cook

Fiona Cook

Mathematics, Specialist Mathematics, Statistics and Modelling

Noeline Doherty

Noeline Doherty

Accounting, Mathematics

Extn. 119

Joanne Fraser

Joanne Fraser

Tane Mahuta House Dean, Mathematics, Specialist Mathematics, Statistics and Modelling

Extn. 149

JP Keshav

JP Keshav

Ruaumoko House Dean, Mathematics, Specialist Mathematics

Extn. 100

Henry Liu

Henry Liu

Mathematics, Mathematics Applied I, Specialist Mathematics

Terry McBride

Terry McBride

Mathematics, Mathematics Applied I, Specialist Mathematics, Calculus

Matthew Schollum

Matthew Schollum

Year 9 Camp Co-ordinator, Mathematics, Specialist Mathematics, Statistics and Modelling

Jackie Shi

Jackie Shi

Mandarin, Mathematics, New Zealand Tourism

Melissa Sirimanne

Melissa Sirimanne

Mathematics Assistant Faculty Leader, Enhanced Mathematics, Mathematics, Specialist Mathematics, Sta

Extn. 119

Andrew West

Andrew West

Curriculum Systems Support, Mathematics, Statistics and Modelling

Extn. 131


Accounting

Noeline Doherty

Noeline Doherty

Accounting, Mathematics

Extn. 119


Music

Christine Myhre

Christine Myhre

Arts Faculty Leader, Music Head of Department, Music

Extn. 126

Debbie Chapman

Debbie Chapman

Arts Co-ordinator

Extn. 126

Celia Finn

Celia Finn

Learning Assistance Manager, Classical Studies, History, Music, Social Studies

Extn. 168

Tim Gittins

Tim Gittins

Music Itinerant - Guitar

Joanne Johnston

Joanne Johnston

Music Itinerant - Cello

Frankie Lin

Frankie Lin

Music Itinerant - Strings

Charlotte Naden

Charlotte Naden

Music Itinerant - Oboe and Bassoon

Donald Nicholls

Donald Nicholls

Music Itinerant - Clarinet

Talaiasi Ofamooni

Talaiasi Ofamooni

Music Itinerant - Drumkit

Callum Passells

Callum Passells

Music Itinerant - Saxophone

Jonathan Tan

Jonathan Tan

Music Itinerant - Lower Brass

Lucy Vaganova

Lucy Vaganova

Music Itinerant - Singing

Matthew Verrill

Matthew Verrill

Music Itinerant - Trumpet and French Horn

Raewyn Winter

Raewyn Winter

Music Itinerant - Flute


Property

Michael Spanring

Michael Spanring

Property Manager

Extn. 169

Asetoaua Asimotu

Asetoaua Asimotu

Groundskeeper

Teremoana Raveora

Teremoana Raveora

Assistant Groundskeeper


Science

Adrienne King

Adrienne King

Science Faculty Leader, Science, Practical Science, Biology

Extn. 130

Julie Barrack

Julie Barrack

Tawhirimatea Assistant House Dean, Science, Biology

Praveen Chand

Praveen Chand

Deputy Principal, Chemistry

Extn. 109

Edward Coad

Edward Coad

Physics

Trevor Comber

Trevor Comber

Science, Specialist Science, Chemistry

Norman Hawcroft

Norman Hawcroft

Specialist Science, Chemistry

Aileen Jan

Aileen Jan

Science Assistant Faculty Leader, Science, Biology

Extn. 130

Kulbir Kaur

Kulbir Kaur

Science, Physics

Thais Nafissi

Thais Nafissi

Science, Biology

Extn. 128

Simon Naisbitt

Simon Naisbitt

Junior Science, Specialist Science, Physics

Jessica Pittwood

Jessica Pittwood

Science, Integrated Science, Chemistry

Ranji Prakash

Ranji Prakash

Science, Integrated Science, Chemistry

Dennis Reilly

Dennis Reilly

Science Laboratory Technician

Extn. 143

Roshyn Singh

Roshyn Singh

Deputy Principal, Physics

Extn. 105

Fiona Smith

Fiona Smith

Tangaroa House Dean, Science, Health, Physical Education

Extn. 114


Biology

Adrienne King

Adrienne King

Science Faculty Leader, Science, Practical Science, Biology

Extn. 130

Julie Barrack

Julie Barrack

Tawhirimatea Assistant House Dean, Science, Biology

Aileen Jan

Aileen Jan

Science Assistant Faculty Leader, Science, Biology

Extn. 130

Thais Nafissi

Thais Nafissi

Science, Biology

Extn. 128


Chemistry

Praveen Chand

Praveen Chand

Deputy Principal, Chemistry

Extn. 109

Trevor Comber

Trevor Comber

Science, Specialist Science, Chemistry

Norman Hawcroft

Norman Hawcroft

Specialist Science, Chemistry

Jessica Pittwood

Jessica Pittwood

Science, Integrated Science, Chemistry

Ranji Prakash

Ranji Prakash

Science, Integrated Science, Chemistry


Physics

Edward Coad

Edward Coad

Physics

Kulbir Kaur

Kulbir Kaur

Science, Physics

Simon Naisbitt

Simon Naisbitt

Junior Science, Specialist Science, Physics

Roshyn Singh

Roshyn Singh

Deputy Principal, Physics

Extn. 105


Science

Norman Hawcroft

Norman Hawcroft

Specialist Science, Chemistry


Social Science

Trudy Gibb

Trudy Gibb

Social Sciences Faculty Leader, Geography

Extn. 134

David James

David James

Development Programmes/Transition Faculty Leader, Careers Advisor, Economics

Extn. 112

Jennifer Champness

Jennifer Champness

Classical Studies, Enterprise Studies, Social Studies

Scott Davidson

Scott Davidson

Senior Geography, Junior Social Studies, Enterprise Studies

Celia Finn

Celia Finn

Learning Assistance Manager, Classical Studies, History, Music, Social Studies

Extn. 168

Pritika Harduar

Pritika Harduar

Enterprise Studies, Business Studies

Sharon Hewetson

Sharon Hewetson

Deputy Principal, Social Studies

Extn. 150

Joseph Hurndell

Joseph Hurndell

Tawhirimatea House Dean, History, Social Studies

Extn. 110

Philippa Jones

Philippa Jones

Social Sciences Assistant Faculty Leader, Social Studies, Geography

Extn. 134

Melissa McKay

Melissa McKay

Junior Social Studies

Gordon Robertson

Gordon Robertson

Deputy Principal, Enterprise Studies

Extn. 104

Bridget Rothbart

Bridget Rothbart

Year 13 Teacher-in- charge, Economics, Enterprise Studies

Michelle Simpson

Michelle Simpson

History, Social Studies

Linda Tomlinson

Linda Tomlinson

Social Sciences Assistant Faculty Leader, Specialist Classroom Teacher, Geography, Social Studies

Extn. 134


Business Studies

Pritika Harduar

Pritika Harduar

Enterprise Studies, Business Studies


Classical Studies

Jennifer Champness

Jennifer Champness

Classical Studies, Enterprise Studies, Social Studies

Celia Finn

Celia Finn

Learning Assistance Manager, Classical Studies, History, Music, Social Studies

Extn. 168


Economics

David James

David James

Development Programmes/Transition Faculty Leader, Careers Advisor, Economics

Extn. 112

Bridget Rothbart

Bridget Rothbart

Year 13 Teacher-in- charge, Economics, Enterprise Studies


Enterprise Studies

Jennifer Champness

Jennifer Champness

Classical Studies, Enterprise Studies, Social Studies

Scott Davidson

Scott Davidson

Senior Geography, Junior Social Studies, Enterprise Studies

Pritika Harduar

Pritika Harduar

Enterprise Studies, Business Studies

Gordon Robertson

Gordon Robertson

Deputy Principal, Enterprise Studies

Extn. 104

Bridget Rothbart

Bridget Rothbart

Year 13 Teacher-in- charge, Economics, Enterprise Studies


Geography

Trudy Gibb

Trudy Gibb

Social Sciences Faculty Leader, Geography

Extn. 134

Scott Davidson

Scott Davidson

Senior Geography, Junior Social Studies, Enterprise Studies

Philippa Jones

Philippa Jones

Social Sciences Assistant Faculty Leader, Social Studies, Geography

Extn. 134

Linda Tomlinson

Linda Tomlinson

Social Sciences Assistant Faculty Leader, Specialist Classroom Teacher, Geography, Social Studies

Extn. 134


History

Celia Finn

Celia Finn

Learning Assistance Manager, Classical Studies, History, Music, Social Studies

Extn. 168

Joseph Hurndell

Joseph Hurndell

Tawhirimatea House Dean, History, Social Studies

Extn. 110

Michelle Simpson

Michelle Simpson

History, Social Studies


Social Studies

Jennifer Champness

Jennifer Champness

Classical Studies, Enterprise Studies, Social Studies

Scott Davidson

Scott Davidson

Senior Geography, Junior Social Studies, Enterprise Studies

Celia Finn

Celia Finn

Learning Assistance Manager, Classical Studies, History, Music, Social Studies

Extn. 168

Sharon Hewetson

Sharon Hewetson

Deputy Principal, Social Studies

Extn. 150

Joseph Hurndell

Joseph Hurndell

Tawhirimatea House Dean, History, Social Studies

Extn. 110

Philippa Jones

Philippa Jones

Social Sciences Assistant Faculty Leader, Social Studies, Geography

Extn. 134

Melissa McKay

Melissa McKay

Junior Social Studies

Michelle Simpson

Michelle Simpson

History, Social Studies

Linda Tomlinson

Linda Tomlinson

Social Sciences Assistant Faculty Leader, Specialist Classroom Teacher, Geography, Social Studies

Extn. 134


Sport

David James

David James

Director of Sport

Extn. 112

Jeremy Adams

Jeremy Adams

Sports Co-ordinator

Extn. 176

Kylie Jorgensen

Kylie Jorgensen

Sports Co-ordinator

Extn. 161


Technology

Robyn Lewis

Robyn Lewis

Technology Faculty Leader, Design and Visual Communication (Graphics)

Extn. 122

Jeelie Christopher

Jeelie Christopher

Technology Assistant Faculty Leader, Electronics, Creative and Digital Technology, Technology

Extn. 122

Sharyn Gee

Sharyn Gee

Technology, Food Technology and Nutrition, Hospitality, Art

Willa Henvest

Willa Henvest

Food Technology and Nutrition

Extn. 121

Terry Kim

Terry Kim

Design and Visual Communications (Graphics), Creative and Digital Technology, Junior Technology

Olga Marcuk

Olga Marcuk

Assistant Librarian, Curriculum Support - Food Technology and Nutrition

Extn. 174

Vicki Mercer

Vicki Mercer

ICT Manager, Computing, Programming, Technology

Extn. 127

Mike Pavarno

Mike Pavarno

Creative Technology, Building Construction and Allied Trade Skills, Technology

Hayden So

Hayden So

Computing, Programming, Junior Technology


Building Construction and Allied Trade Skills

Mike Pavarno

Mike Pavarno

Creative Technology, Building Construction and Allied Trade Skills, Technology


Computing

Vicki Mercer

Vicki Mercer

ICT Manager, Computing, Programming, Technology

Extn. 127

Hayden So

Hayden So

Computing, Programming, Junior Technology


Creative and Digital Technology

Jeelie Christopher

Jeelie Christopher

Technology Assistant Faculty Leader, Electronics, Creative and Digital Technology, Technology

Extn. 122

Terry Kim

Terry Kim

Design and Visual Communications (Graphics), Creative and Digital Technology, Junior Technology


Creative Technology

Mike Pavarno

Mike Pavarno

Creative Technology, Building Construction and Allied Trade Skills, Technology


Design and Visual Communication (Graphics)

Robyn Lewis

Robyn Lewis

Technology Faculty Leader, Design and Visual Communication (Graphics)

Extn. 122

Terry Kim

Terry Kim

Design and Visual Communications (Graphics), Creative and Digital Technology, Junior Technology


Electronics

Jeelie Christopher

Jeelie Christopher

Technology Assistant Faculty Leader, Electronics, Creative and Digital Technology, Technology

Extn. 122


Food Technology and Nutrition

Sharyn Gee

Sharyn Gee

Technology, Food Technology and Nutrition, Hospitality, Art

Willa Henvest

Willa Henvest

Food Technology and Nutrition

Extn. 121

Olga Marcuk

Olga Marcuk

Assistant Librarian, Curriculum Support - Food Technology and Nutrition

Extn. 174


Hospitality

Sharyn Gee

Sharyn Gee

Technology, Food Technology and Nutrition, Hospitality, Art


Programming

Vicki Mercer

Vicki Mercer

ICT Manager, Computing, Programming, Technology

Extn. 127

Hayden So

Hayden So

Computing, Programming, Junior Technology


Technology

Jeelie Christopher

Jeelie Christopher

Technology Assistant Faculty Leader, Electronics, Creative and Digital Technology, Technology

Extn. 122

Sharyn Gee

Sharyn Gee

Technology, Food Technology and Nutrition, Hospitality, Art

Terry Kim

Terry Kim

Design and Visual Communications (Graphics), Creative and Digital Technology, Junior Technology

Vicki Mercer

Vicki Mercer

ICT Manager, Computing, Programming, Technology

Extn. 127

Mike Pavarno

Mike Pavarno

Creative Technology, Building Construction and Allied Trade Skills, Technology

Hayden So

Hayden So

Computing, Programming, Junior Technology

Back to top